Кристиано Роналдо отбелязва 50-ия гол за 2023 г., след като е обявен потенциален сблъсък с Лионел Меси
Снимка: cnn.com
CNN News | 2023-12-12 | 15:40:34

Кристиано Роналдо вкара 50-ия си гол за календарната година в понеделник, когато Ал Наср се класира за полуфиналите на Купата на саудитския крал с победа с 5-2 срещу съперника Ал Шабаб.

Роналдо вкара четвъртия гол за отбора си със силен удар в 74-ата минута, продължавайки впечатляващото си ниво на голове, откакто изигра първия си мач в Саудитска Арабия през януари.

„Страхотна победа и съм развълнуван да обявя своя 50-ти гол през 2023 г., всичко това благодарение на непоколебимата подкрепа на моите съотборници, фенове и семейството ми!“ Роналдо написа в Instagram. „Все още има място за още няколко тази година.“

Ал Шабаб имаше шанс да поведе рано в Рияд, но Яник Караско се подхлъзна при изпълнение на дузпа и можеше само да наблюдава как ударът му прелетя над гредата.

Секо Фофана даде преднина на гостите малко след това, преди Карлос Жуниор да изравни със силен удар с глава от корнер.

Ал Насър обаче отговори добре, тъй като бившият нападател на Ливърпул и Байерн Мюнхен Садио Мане завърши отлична контраатака, а Абдулрахман Гариб се включи от центрирането на Марсело Брозович точно преди полувремето.

Роналдо направи 4-1 през второто полувреме, но Ал Шабаб върна едно в последните моменти, когато Хатан Бахебри отбеляза от отбита топка. Това нямаше никакво значение за резултата, тъй като Мохамед Маран завърши в добавеното време с обикновен завършек.

Според ESPN последният път, когато Роналдо е отбелязал 50 гола за една календарна година, е бил през 2017 г., докато е играл за Реал Мадрид.

Миналата седмица 38-годишният нападател изигра 1200-ия мач в професионалната си кариера, отбелязвайки водещ 16-и гол в лигата в Саудитската професионална лига този сезон.

В понеделник също беше обявено, че Роналдо вероятно ще се изправи отново срещу дългогодишния си съперник Лионел Меси, когато отборът на аржентинския Интер Маями гостува в Саудитска Арабия следващата година.

Интер Маями и Ал Насър ще се изправят един срещу друг в Рияд на 1 февруари, което потенциално ще бъде 36-ият път, в който Меси и Роналдо се изправят един срещу друг през цялата си кариера. Преди това страната на MLS ще играе срещу Ал-Хилал.

„Това е още една голяма възможност за създаване на трайни взаимоотношения със страстни фенове“, каза Ксавие Асенси, главен бизнес директор на Интер Маями.

„Развълнувани сме да се свържем с нови поддръжници в Саудитска Арабия и също се надяваме, че хората по целия свят ще се включат, за да видят двойка мечтани мачове като тези.“

Източник: cnn.com